VarenieUž dlhšiu dobu sa Gizela Oňová okrem spievania naplno venuje a kuchárskemu umeniu. Niet sa čomu diviť - varenie je pre ňu celoživotným koníčkom, ktorý neustále rozvíja či už pomocou vlastnej fantázie alebo zbierením skúseností od iných majstrov kuchárov z celého sveta.
Jej kulinárska kariéra sa rozbehla celkom nevinne: Na požiadanie kamarátky redaktorky začala prispievať svojimi receptami do denníka „Új Szó“ a časopisu „Vitalita“, kde zakrátko dostala vlastnú rubriku.
To si všimli viaceré televízie, včetne verejnoprávnych a začali ju pozývať do svojich programov o varení. V nitrianskej TV Central moderovala reláciu „Sýty hladnému navarí“, v STV často vystupovala v programe „Pečení, varení“. Taktiež vystúpila v relácii TV Markíza - „Bez servítky“.
Netrvalo dlho a Gizke Oňovej vyšla aj vlastná kuchárska kniha: Vydavateľstvo Belimex vydalo zbierku jej receptov s názvom „Jedna papá, druhá varí, pritom jedna druhú baví“. Spoluautorkou je pani Magda Paveleková, ktorá obohatila kuchárske recepty množstvom svojich doteraz neuverejnených fotografií, vtipných príhod a sentencií.
Kniha mala u čitateľov veľký úspech, čo podnietilo obe autorky k napísaniu novej knihy s názvom „Papáme s prominentmi“, ktorú vydalo v decembri 2009 vydavateľstvo Eastone books. Táto kniha obsahuje obľúbené recepty 40 slovenských populárnych osobností z oblasti kultúry, športu a politiky, obohatené vtipnými príhodami, ktoré prominenti zažili v spojitosti s jedlom, či varením..
V októbri 2019 vyšla autorke vo vydavateľstve Fortuna Libri tretia, samostatná kniha s názvom „Gizka radí: Varte doma“, kde sa Gizka obracia hlavne na mladých ľudí, ktorí často míňajú väčšie peniaze v rôznych fastfoodoch a radí im, ako sa stravovať lepšie a lacnejšie. Kniha je plná klasických domácich receptov na jedlá, ktoré si pri troche šikovnosti dokáže pripraviť každý.

Na záver kapitoly vám ponúkame výber Gizkiných najobľúbenejších receptov. Dúfame, že si aj vy pochutíte...

Poznámka: Všetky recepty sú rozpísané približne pre 4 osoby..

 Novinka!   Recepty z televíznej relácie „Bez servítky“
Kulajda
Lukulská pochúťka (Stroganov)
Hadí chrbát (Tvarohovo-banánový závin)


► Polievky
Rybacia polievka z filé
Hlivová polievka
Kuracia polievka+hydinová sviečková

► Mäsové jedlá
Hovädzie plátky v pikantnej omáčke
Morčacie prsia v rokfortovej omáčke
Paradajková kapusta
Plnená paprika v talianskej omáčke
Zelerové bravčové rolky
Sójovo - mäsové fašírky
Plnené kuracie stehná
Srbské kurča
Kežmarské klobásy

► Bezmäsité jedlá
Americké lečo
Kaša z ovsených vločiek
Krúpková kaša
Pohánkové rizoto
Sójový guláš
Chuťovky s baklažánovou nátierkou
Kelový prívarok
Špenát s volským okom
Vegetariánske ražniči

► Múčniky
Osie hniezda