VarenieUž dlhšiu dobu sa Gizela Oňová okrem spievania naplno venuje a kuchárskemu umeniu. Niet sa čomu diviť - varenie je pre ňu celoživotným koníčkom, ktorý neustále rozvíja či už pomocou vlastnej fantázie alebo zbieraním skúseností od iných majstrov kuchárov z celého sveta.
Jej kulinárska kariéra sa rozbehla celkom nevinne: Na požiadanie kamarátky redaktorky začala prispievať svojimi receptami do denníka „Új Szó“ a časopisu „Vitalita“, kde zakrátko dostala vlastnú rubriku.
To si všimli viaceré televízie, včetne verejnoprávnych a začali ju pozývať do svojich programov o varení. V nitrianskej TV Central moderovala reláciu „Sýty hladnému navarí“, v STV často vystupovala v programe „Pečení, varení“. Taktiež vystúpila v relácii TV Markíza - „Bez servítky“.
Netrvalo dlho a Gizke Oňovej vyšla aj vlastná kuchárska kniha: Vydavateľstvo Belimex vydalo zbierku jej receptov s názvom „Jedna papá, druhá varí, pritom jedna druhú baví“. Spoluautorkou je pani Magda Paveleková, ktorá obohatila kuchárske recepty množstvom svojich doteraz neuverejnených fotografií, vtipných príhod a sentencií.
Kniha mala u čitateľov veľký úspech, čo podnietilo obe autorky k napísaniu novej knihy s názvom „Papáme s prominentmi“, ktorú vydalo v decembri 2009 vydavateľstvo Eastone books. Táto kniha obsahuje obľúbené recepty 40 slovenských populárnych osobností z oblasti kultúry, športu a politiky, obohatené vtipnými príhodami, ktoré prominenti zažili v spojitosti s jedlom, či varením..
Na záver kapitoly vám ponúkame výber Gizkiných najobľúbenejších receptov. Dúfame, že si aj vy pochutíte...

Poznámka: Všetky recepty sú rozpísané približne pre 4 osoby..


 
► Recepty z televíznej relácie „Bez servítky“
Kulajda
Lukulská pochúťka (Stroganov)
Hadí chrbát (Tvarohovo-banánový závin)


► Polievky
Rybacia polievka z filé
Hlivová polievka
Kuracia polievka+hydinová sviečková

► Mäsové jedlá
Hovädzie plátky v pikantnej omáčke
Morčacie prsia v rokfortovej omáčke
Paradajková kapusta
Plnená paprika v talianskej omáčke
Zelerové bravčové rolky
Sójovo - mäsové fašírky
Plnené kuracie stehná
Srbské kurča
Kežmarské klobásy

► Bezmäsité jedlá
Americké lečo
Kaša z ovsených vločiek
Krúpková kaša
Pohánkové rizoto
Sójový guláš
Chuťovky s baklažánovou nátierkou
Kelový prívarok
Špenát s volským okom
Vegetariánske ražniči

► Múčniky
Osie hniezda
Pečené žemle s tvarohom
Nepečená piškótová torta